Вступ на магістра: вже 15 спеціальностей охоплено ЗНО

Міністерство освіти поступово розширює перелік магістерських спеціальностей, для вступу на які абітурієнтам необхідно складати не лише тест з іноземної мови, а й єдине фахове вступне випробування.

У 2022 році правило складання єдиного фахового вступного випробування буде поширено на 15 спеціальностей магістратури. Вступне випробування відбуватиметься в традиційній формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Тест єдиного фахового вступного випробування складатиметься з двох частин: предметний тест і тест загальних навчальних компетентностей.

Зокрема,  як і в попередні роки, вступники на спеціальності магістратури «Міжнародне право» та «Право» мають складати тест із права та міжнародного права та тест загальних навчальних компетентностей.

Майбутні магістранти на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та «Економіка» для вступу мають скласти тест з економіки та міжнародної економіки та тест загальних навчальних компетентностей.

Плануючи вступати на спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» або «Політологія», необхідно буде скласти тест із політології та міжнародних відносин та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступників на спеціальність «Психологія», «Соціологія» необхідним іспитом буде тест із психології та соціології та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступу на спеціальності «Маркетинг», «Менеджмент» і «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» потрібно буде скласти тест з управління та адміністрування та тест загальних навчальних компетентностей.

Вступникам у магістратуру на спеціальності «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування» необхідно буде скласти тест з обліку та фінансів та тест загальних навчальних компетентностей.

А вступникам на спеціальність «Журналістика» та «Публічне управління та адміністрування» необхідно буде складати один із предметних тестів на вибір вступника та тест загальних навчальних компетентностей.

Для вступників на усі інші спеціальності передбачається складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання та фахове вступне випробування, що проводиться в закладі освіти.

В 2022 році вступники до магістратури зможуть подати результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2020, 2021 або 2022 року та результати єдиного фахового вступного випробування або фахового вступного випробування, отримані в 2022 році.

Джерело: Osvita.ua