Визначення порогового балу результатів ЗНО завершено

21 червня 2019 року у залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулося третє (останнє) засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до закладів освіти. Членом експертної комісії цього року була голова правління ГО "Інноваційні обраї України" Тетяна Шарова.

 

 

Цього разу комісія розглядала питання встановлення порогу «склав/не склав» з таких предметів:

  • Історія України (всього ЗНО склали 222537 учасників);
  • Географія (всього ЗНО склали 75039 учасників);
  • Хімія (всього ЗНО склали 13700 учасників).

Інформацію щодо математично обґрунтованого коригування консолідованого експертного висновку щодо мінімального бала за завдання №42 сертифікаційної роботи з Історії України було подано в.о. директора  Українського центру оцінювання якості освіти Бойко В.І.

Під час обговорення встановлення порогу «скла/не склав» з Історії України було наголошено на тому, що цей предмет є актуальним. Було запропоновано підтримати пропозицію регіонального центру та зарахувати всім абітурієнтам питання №42 з Історії України.

Висновки регіональних експертних груп щодо порога «склав/не склав» були озвучені заступником директора Українського центру оцінювання якості освіти Вакуленко Т.С.

За результатами засідання встановлено такий поріг:

  • Історія України – 27 балів;
  • Географія – 26 балів;
  • Хімія – 16 балів.

Робота експертної комісії була злагодженою та конструктивною. Усі члени експертної комісії мали змогу висловити свою думку, аргументувати її чіткими позиціями та даними.

Робота експертної комісії з питань визначення порогового балу результатів зовнішнього незалежного оцінювання успішно завершена. Сподіваюся на те, що абітурієнти, які склали ЗНО, зможуть відкрити для себе нові перспективи та вступити до омріяного навчального закладу.

 

Підготувала доцент Шарова Т.М.