Кобзар надихає нащадків своїх

Під час вивчення навчальної дисципліни «Істрія української літератури 40-60х років XIX століття» здобувачі вищої освіти, які навчаються на другому курсі спеціальності 014.01 Середня освіта. Українська мова і література та 035.01 Філологія. Українська мова та література, ознайомилися з творчістю видатного письменника Тараса Шевченка. Протягом навчання в університеті вони мали змогу відвідати пам’ятники великого Кобзаря в різних містах України.

О. Сириденко, яка навчається на другому курсі за спеціальністю  035.01 Філологія. Українська мова та література, влітку побувала на Чернечій горі на Черкащині.

 

 

 

Саме тут 21 травня 1861 року перепоховали великого Кобзаря, тому місцеві мешканці назвали гору Тарасовою. Канівці пишаються тим, що саме на Черкащині було виконано «Заповіт» великого поета. За кошти людей у 1884 році на горі було відкрито перший народний музей Кобзаря. Сьогодні там знаходяться інтерактивний музей, старовинна хатинка першого сторожа, а на самій верхівці встановлено величезний пам’ятник задумливого Кобзаря, який наглядає за всією Україною.

Здобувач вищої освіти А. Ковальов, який навчається на другому курсі за спеціальністю  014.01 Середня освіта. Українська мова і література відвідав пам’ятник Т. Г. Шевченка у місті Харкові.

 

 

Це унікальний монумент, який являє собою архітектурну спіраль з 11-ти метровим тригранним пілоном і Кобзарем у центрі. На пілоні розміщені 16 динамічних скульптур, які символізують людей праці та їхню боротьбу за свої права.

Здобувачка вищої освіти другого курсу спеціальності  014.01 Середня освіта. Українська мова і література Н. Варламова відвідала пам’ятник Т. Г. Шевченка, який знаходиться на площі Перемоги у м. Мелітополь.

 

 

 

Пам’ятник недарма розміщено у центрі медового міста, адже Шевченко є центральною постаттю нашої держави. Урочисте відкриття було проведене у день 150 річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі в Каневі. Зараз біля пам’ятника містяни проводять урочисті свята, пов’язані з українською державністю та різноманітні заходи місцевого значення.

Для всіх нас Тарас Шевченко став еталоном гідності, честі, боротьби за правду. Ми пишаємось, що є українцями і нащадками славетного Кобзаря, слава і знання якого залишаться у віках. Тарас Григорович завжди буде уособлювати вогонь, що палає в серці кожного патріота.

 

Підготував доцент Шаров С.В.