Плановий науково-методичний семінар онлайн-режимі

15.04.2020 р. кафедрою української і зарубіжної літератури було проведено в онлайн-режимі плановий науково-методичний семінар «Формування громадянської компетентності на заняттях з літератури шляхом використання електронних засобів навчання».

 

 

Доповідач, доцент Землянська А.В., ознайомила із основними видами електронних засобів навчання (електронних підручників, онлайн-платформ, інтерактивних плакатів тощо), використання яких стало над актуальним в умовах дистанційної освіти, та методикою роботи з ними на заняттях з літератури в напрямку формування громадянської компетентності.

Працюючи з такими засобами навчання, здобувачі вищої освіти концентруються не на пошуку та відборі навчального матеріалу, а на проникненні в ідейний  зміст художніх текстів, долучаються до осмислення їх критиками, вченими, режисерами, постановниками – представниками різних етносів і націй, самими авторами, переймаючи основні моделі поведінки та міжлюдських, міжкультурних відносин.

 

 

Тема використання електронних засобів навчання викликала жваву дискусію. Було обговорено питання доцільності і міри використання їх при підготовці до ЗНО, розглянуто форми і методи роботи з ними у вищій школі в умовах дистанційної освіти, визначено перелік творів, вивчення яких безпосередньо сприяє формуванню громадянської компетентності.

 

Інформацію підготувала доцент Землянська А.В.