Яким бачать навчальний процес в залежності від регіону країни

До початку нового навчального року залишилось менше ніж місяць. До якого формату навчання готуватися учасникам освітнього процесу розповів в ефірі телемарафону заступник  Міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Він наголосив, що за візією МОН новий навчальний рік для більшості школярів має розпочатись в офлайн форматі, але виключно за умови наявності в школі надійно захищеного укриття.

“Минулого навчального року в нас фактично 75% закладів освіти, шкіл, мали укриття, які дозволяли там перебувати понад половині учнів, що навчаються в цих закладах освіти. Урядом виділено півтора мільярда гривень на облаштування укриттів в закладах освіти, на цей час проводяться відповідні роботи  і укриття облаштовуються. Ми розуміємо, що  не всі школи в Україні зможуть розпочати навчальний рік в офлайн форматі, але завдяки зусиллям органів місцевого самоврядування, використовуючи кошти державного і місцевого бюджетів,  відсоток шкіл, які мають  укриття, буде значно більший, ніж був на кінець минулого року”, – акцентував Сташків.

Андрій Сташків зауважив, що в разі відключення електроенергії в осінньо-зимовий період школи можуть працювати дистанційно, якщо вони не будуть обладнанні генераторами. Водночас у МОН закликають органи місцевого самоврядування готуватися до умов відключення світла та закуповувати генератори.

За словами заступника МОН, більшість батьків підтримує повернення дітей до очного формату навчання, що підтверджують результати проведеного опитування.

“Ми спілкувалися з батьками, робили відповідні опитування і є така статистика, що незважаючи на те, що прифронтові території перебувають під обстрілами, більше половини батьків все ж таки хочуть з 1 вересня, щоб їхні діти пішли до школи на очне навчання. Тут важливо зрозуміти, що міністерство закликає до повернення на очне навчання тільки там, де для цього створені відповідні безпекові умови”, – наголосив він.

Андрій Сташків зауважив, що організація офлайн навчання можлива лише за згодою батьків. Для тих, хто проти пропонуватимуть класи з дистанційною формою навчання. Наразі МОН працює над порядком спрощеного зарахування учнів до закладів освіти, тобто тимчасового зарахування. Якщо школа не може забезпечити офлайн навчання, оскільки в ній відсутнє укриття, пропонуватиметься тимчасове зарахування учнів до іншого закладу освіти на час воєнного стану, щоб вони могли відвідувати школу і спілкуватися зі своїми однолітками.

Також  для відновлення очного навчання має бути рішення обласної військової адміністрації, адже саме вони визначають всі безпекові умови, які мають бути у школах.

Наразі в прифронтових містах, зокрема у Харкові, Миколаєві, Запоріжжі, Одесі, працюють над тим, щоб з 1 вересня школи, які обладнанні укриттями могли відновити хоча б змішаний формат навчання. У максимально наближених до лінії зіткнення районах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької області, намагатимуться покращити систему дистанційного навчання. З цією метою в ці регіони було доставлено 130 тисяч гаджетів до закладів освіти. Ще планується доставити близько 30 тисяч.

 

Джерело: Освітній портал